Вернуться назад Распечатать

Oficierea slujbei de sfințire a noul cimitir din or. Sîngera


După finalizarea primei etape de construcție, a fost oficiată slujba de sfințire a noul cimitir din or. Sîngera.

Astfel, a fost soluționată încă una din problemele localității noastre și anume lipsa locurilor de înhumare în cimitirul vechi.

De asemenea, a fost aprobat și Regulamentul cimitirilor din or. Sîngera (www.singera.md), care stabilește normele de utilizare a cimitirelor, iar toate regulile legate de procesiunile funerare, amenajarea mormintelor, înhumări, vor fi executate conform noului regulament.